Nyheter

Siste savnede funnet etter helikopterstyrt i Tyskland

Den siste savnede soldaten etter tirsdagens militærhelikopterstyrt utenfor Leipzig i Tyskland ble torsdag kveld funnet død.

ULYKKE: Det tyske militærhelikopteret styrtet i en elv nær byen Grimma i Tyskland 29. juli.

Tips oss!

Har du tips eller innspill til denne eller andre saker? Send oss en e-post på: tips@fofo.no eller ta direkte kontakt med en av journalistene.

– Vår verste frykt er nå bekreftet. Det tredje besetningsmedlemmets død fyller hele forsvaret og meg med sorg, sier forsvarsminister Boris Pistorius i en uttalelse torsdag kveld.

I uttalelsen legger han til at det var to menn og én kvinne i besetningen i helikopteret som styrtet i en elv ved byen Grimma utenfor Leipzig. Helikopteret var på testflyging da det styrtet.

Torsdag ettermiddag ble helikopteret hentet opp fra ulykkesstedet. To soldater var da funnet døde, mens man fortsatt søkte etter den tredje.

Helikopteret holdt lav høyde da det styrtet over motorveien A14. Årsaken til styrten er fortsatt ikke kjent.

Powered by Labrador CMS