Nyheter

Skal ha skutt missiler mot amerikansk-britisk militærbase

Et amerikansk krigsskip skal ha skutt ned det ene missilet, ifølge et amerikansk nyhetsmedium.

NEDSKUTT: USA skal ha skutt ned et iransk missil på vei mot en amerikansk-britisk militærbase. Bildet viser et nedskutt iransk missil ved Golanhøyden fra 19 mars.
Publisert Sist oppdatert

Tips oss!

Har du tips eller innspill til denne eller andre saker? Send oss en e-post på: tips@fofo.no eller ta direkte kontakt med en av journalistene

Iran har skutt to mellomdistansemissiler mot Diego Garcia, en militærbase som brukes av amerikanske og britiske styrker, i Indiahavet.

CNN melder at missilene ble avfyrt fredag morgen.

Ingen av missilene traff basen. Den ene nådde ikke fram, mens et amerikansk krigsskip skjøt ned den andre, skriver The Wall Street Journal.

Det britiske forsvarsdepartementet har ikke kommentert hendelsen. Pentagon sier til BBC at de for øyeblikket ikke har noe å opplyse.

Diego Garcia er en øy i Chagos-øygruppen i Indiahavet, sør for Maldivene, og har vært brukt som felles militærbase av USA og Storbritannia siden 1970-tallet.

Powered by Labrador CMS