Nyheter

Lover luftvern til Ukraina 

Den franske presidenten Emmanuel Macron sier han vil sende nye luftvernmissiler til Ukraina.

LOVER LUFTVERN: – Det er avgjørende å gi Ukraina alt landet trenger for å forsvare luftrommet sitt, skriver Frankrikes president Emmanuel Macron.
Publisert

Tips oss!

Har du tips eller innspill til denne eller andre saker? Send oss en e-post på: tips@fofo.no eller ta direkte kontakt med en av journalistene

Frankrike vil sende nye luftvernmissiler til Ukraina, lover president Emmanuel Macron.

meldingstjenesten X beskylder han Russland for systematisk å rette angrep mot ukrainske sivile.

– Det er avgjørende å gi Ukraina alt landet trenger for å forsvare luftrommet sitt og stanse denne aggresjonen, skriver han lørdag.

16 mennesker ble drept og over hundre såret i et russisk angrep på et ukrainsk kjøpesenter dagen før. Macron har snakket med Ukrainas president Volodymyr Zelenskyj etter dette angrepet.

På meldingstjenesten Telegram skriver Zelenskyj at de ble enige om å framskynde leveranser av fransk utstyr og missiler.

Powered by Labrador CMS