cold response
Enveiskjøring for militære kjøretøy i indre Troms
På grunn av store mengder tunge og brede kjøretøy er det innført enveiskjøring for militære kjøretøy og kolonner mellom Bardufoss og Sørreisa, og mellom Bardufoss og Skjold.
Store sivile kjøretøy anbefales å gjøre det samme.
Øvelse Cold Response drar seg mot slutten, og det er mange militære kjøretøy ute på veiene i indre Troms. På grunn av store mengder tunge og brede kjøretøy er det innført enveiskjøring for militære kjøretøy og kolonner fra Bardufoss til Sørreisa og Øverbygd/Skjold. Tiltaket gjelder ut 23. mars 2026. Se under for hvilke ruter det gjelder og kart over områdene.
Enveiskjøringen gjelder militære kjøretøy og kolonner, men også sivil trafikk anbefales å følge kjøreretningen for å sikre effektiv trafikkavvikling. Det gjelder spesielt store og brede sivile kjøretøy.
Bardufoss–Sørreisa
Militærtrafikken kjører fylkesvei 86 fra Bardufoss mot Finnsnes.
Sørreisa–Bardufoss
Militærtrafikken kjører fylkesvei 86 videre til Finnfjord, deretter fylkesvei 855 til Karlstad og videre til Buktamo, deretter E6 mot Bardufoss.
Bardufoss–Øverbygd
Militærtrafikken kjører E6 til Olsborg, deretter fylkesvei 854 til Rundhaug og videre fylkesvei 87 fra Rundhaug til Øverbygd/Skjold.
Øverbygd–Bardufoss
Militærtrafikken kjører fylkesvei 8570 fra Øverbygd/Skjold til E6 Heia, og deretter E6 til Bardufoss.