Nyheter

Angrepsbølge mot Israel

Flyalarmen gikk i Israel tidlig natt til lørdag og forsvaret ba folk søke tilflukt på grunn av nye rakettangrep fra Iran. Kort tid etter ble varselet opphevet.

LUFTVERN: Israelsk luftvern ble satt inn mot iranske raketter over Jerusalem fredag kveld.

Tips oss!

Har du tips eller innspill til denne eller andre saker? Send oss en e-post på: tips@fofo.no eller ta direkte kontakt med en av journalistene.

– Sirener kan høres flere steder i landet etter at raketter fra Iran er på vei mot Israel, sto det i en uttalelse fra forsvaret (IDF).

– På nåværende tidspunkt arbeider luftforsvaret med å avskjære og slå til der det er nødvendig for å eliminere trusselen, sto det videre.

Uttalelsene fra IDF kom like etter at statlig fjernsyn i Iran meldte om at en ny runde med rakettangrep mot Israel ble igangsatt fra Teheran og Kermanshah.

Folk ble bedt om å søke tilflukt, men etter kort tid ble varselet opphevet.

Journalister fra AFP sier de kunne høre flere eksplosjoner i Tel Aviv og Jerusalem. Flere bygninger ble truffet av iranske raketter i den sentrale delen av Israel, der fem mennesker ble såret, skriver Haaretz.

Ifølge IDF besto angrepsbølgen tidlig natt til lørdag av flere titalls raketter. Noen av dem ble avskåret av luftvernet, og det ble igangsatt søk flere steder i Israel etter meldinger om at nedskutte vrakdeler hadde falt ned.



Powered by Labrador CMS