Nyheter
Amerikansk sersjant innrømmer lekkasje av våpenhemmeligheter til Kina
En etterretningsanalytiker i den amerikanske hæren er dømt til sju års fengsel for å ha solgt forsvarshemmeligheter til Kina.

Blant opplysningene sersjant Korbein Schultz skal ha levert til Kina, var dokumenter om amerikanske våpensystemer og militær taktikk og strategi.
Schultz ble pågrepet i mars i fjor på en militærbase ved grensen mellom delstatene Kentucky og Tennessee. I august erklærte han seg skyldig i å ha delt minst 92 dokumenter med sensitive opplysninger fra det amerikanske forsvaret, opplyser justisdepartementet. Sersjanten skal ha mottatt 42.000 dollar for opplysningene.
– Straffen er en kraftig advarsel til dem som sviker landet: Det må du betale dyrt for, sier FBI-sjef Kash Patel i en uttalelse.