Nytt om navn
Hun skal lede porteføljestyret for forsvarsevne, sikkerhet og beredskap
Cecilie Daae skal lede Forskningsrådet nye porteføljestyre, og med seg på laget har hun blant annet Saira Basit, dekan ved Forsvarets høgskole.
LEDER: Cecilie Daae har blitt utnevnt til leder i porteføljestyret for forsvarsevne, sikkerhet og beredskap. Tidligere har hun blant annet vært direktør for direktoratet for samfunnsikkerhet og beredskap.
Foto: Olav Standal Tangen, Forsvarets forum
ny jobb?
Har du eller noen du kjenner fått ny jobb? Da vil vi gjerne at du skriver et par linjer om vedkommende og jobben, samt legger ved et bilde i breddeformat, og sender til
tips@fofo.no
Merk gjerne emnefeltet med «Nytt om navn»
Forskningsrådet har nå oppnevnt medlemmene i det nyopprettede porteføljestyre for forsvarsevne, sikkerhet, og beredskap.
Det skriver Forskningsrådet i en pressemelding.
– Det er viktig for hele Norges totalforsvar at vi nå har fått på plass dette porteføljestyret, sier styreleder i Forskningsrådet Gunnar Bovim.
Cecilie Daae har blitt utnevnt til leder, og styrets oppgave er å styrke Forsvarets kapasiteter og sivil støtte gjennom rådgivning og finansiering av forskning.
– Det nye styret skal være sektorovergripende, og jobbe for å utnytte mulighetene for sivilt-militært samarbeid og tverrsektoriell kunnskapsutvikling, sier Bovim videre.
Han understreker at styret også skal fremme norsk deltakelse i internasjonalt forskningsarbeid.
Blant medlemmene i styret er Saira Basit, som er dekan ved Forsvarets høgskole.
I tillegg til Daae og Basit, er Janet Martha Blatny, Asgeir Sørensen, Ulf Sverdrup, Mona Sopp, Jens Mattsson, Olav Lysne, Sissel Haugdal Jore, Ellen Katrine Hætta, Henning Frantzen, Julie Marie Borna Fossem, Paul Eirik Davies og Else-May Botten også medlemmer av styret.
Samlet skal styret ha god kompetanse og erfaring innen blant annet forsvarssektoren, sivile og militære samarbeid, beredskap, forskings- og innovasjonssystemet og bruk, utvikling og formidling av forskningsbasert kunnskap, ifølge pressemeldingen.