Nyheter

Ukrainsk drone truet skipsfart

Sjødronen som ble funnet utenfor den greske øya Lefkada i forrige uke, utgjorde ifølge forsvarsminister Nikos Dendias en trussel for skipsfarten.

LASTET MED SPRENGSTOFF: En ukrainsk sjødrone av typen Magura V5. Det skal være samme type som ble funnet utenfor den greske øya Lefkada forrige uke.
Publisert

Sjødronen ble funnet av greske fiskere torsdag og deretter slept til en havn på Lefkada.

Ifølge forsvarsminister Nikos Dendias utgjorde den ukrainske sjødronen en trussel for skipsfarten.

Eksperter fra den greske marinen fastslo at den var ukrainsk og at den var lastet med sprengstoff. Dendias kaller det en «en ekstremt alvorlig sak».

Ukraina har tidligere innrømmet å ha angrepet russiske tankskip i Middelhavet.

I desember hevdet ukrainske myndigheter at et tankskip fra Russlands såkalte skyggeflåte var truffet i et angrep med luftdroner i Middelhavet.

Tips oss!

Har du tips eller innspill til denne eller andre saker? Send oss en e-post på: tips@fofo.no eller ta direkte kontakt med en av journalistene

Powered by Labrador CMS