Nyheter

Har satt inn ukrainske spesialstyrker i Pokrovsk

Hærledelsen i Ukraina har satt inn spesialstyrker i den strategisk viktige byen i Donetsk-regionen i Øst-Ukraina.

KRIGSHERJET: Et krigsherjet område i Pokrovsk i april i år.
Publisert

Tips oss!

Har du tips eller innspill til denne eller andre saker? Send oss en e-post på: tips@fofo.no eller ta direkte kontakt med en av journalistene.

Hærledelsen i Ukraina har satt inn spesialstyrker i et forsøk på å stanse den massive russiske offensiven mot byen Pokrovsk.

Det ble lørdag bekreftet at spesialstyrker var i aksjon i den strategisk viktige byen i Donetsk-regionen i Øst-Ukraina.

Etter over et år med kamper ligger det meste av byen i ruiner. Russiske myndigheter hevder de har iverksatt en knipetangsmanøver og rykket inn i deler av byen.

Fredag sa Ukrainas president Volodymyr Zelenskyj at Russland har satt inn 170.000 soldater i et forsøk på å erobre Pokrovsk. Det antas at titusener av soldater på begge sider er blitt drept i kampene om byen.

Powered by Labrador CMS