Nasjonalt logistikkoperasjonssenter
Nå er ny sjef på plass
23. juni trådte Nina-Sofie Berg inn som sjef for den taktiske kommandoen i Forsvarets logistikkorganisasjon.
SJEFSSKIFTE: I en seremoni tidligere denne uken tok Nina-Sofie Berg (t.h.) over som sjef for Nasjonalt logistikkoperasjonssenter. Her sammen med sjef for Forsvarets logistikkorganisasjon Anders Jernberg (i midten) og sjefssersjant Jørgn Lian.
Foto: Martha Baldishol, Forsvaret.
Brigader Nina-Sofie Berg har trådt inn i rollen som sjef for Nasjonalt logistikkoperasjonssenter (NLOGS) i Forsvarets logistikkorganisasjon (FLO).
Sjefsskiftet fant sted mandag 23. juni, åtte måneder etter at Berg i statsråd ble utnevnt til brigader og tildelt stillingen.
– Dette er en svært spennende avdeling med dyktige mennesker, som skal fortsette å bidra til utviklingen av den logistiske understøttelsen av norske styrker og allierte styrker i Norge, i tett samvirke med Forsvarets avdelinger og totalforsvaret, skriver Berg i en e-post til Forsvarets forum.
Hennes fokus i tiden som kommer vil være å ivareta menneskene og å utviklet faget.
– Blant annet gjennom å jobbe med å integrere teknologiske løsninger for mest mulig logistisk understøttelse og beslutningsstøtte.
NLOGS er avdelingen som planlegger, koordinerer og leder logistikkoperasjoner for Forsvaret i Norge og i utlandet, og er den taktiske kommandoen i FLO.
Avdelingen har også rollen som såkalt Joint Logistics Support Group (JLSG) for Nato-kommandoen Joint Force Command Norfolk, Nato-kommandoen som fokuserer på Atlanterhavet og nordområdene og som Norge er en del av.
Berg har tidligere tjenestegjort i Telemark bataljon og Forsvarets spesialstyrker. Hun har vært sjef for Stridstrenbataljonen og jobbet med logistikk ved Forsvarets operative hovedkvarter (FOH).
Det siste året har Berg vært elev ved National Defence University i Washington.