Nyheter

Avlyser landsstyremøte i Tillitsvalgtordningen 

Etter kong Haralds bortgang er TVOs landsstyremøtet avlyst: – Nå er det annen aktivitet som prioriteres, sier landstillitsvalgt Erik Gullikstad.

LANDSTILLITSVALGT: Ekstraordinær aktivitet gjør at TVO må avlyse, sier landstillitsvalgt Erik Gullikstad.
Publisert

Tips oss!

Har du tips eller innspill til denne eller andre saker? Send oss en e-post på: tips@fofo.no eller ta direkte kontakt med en av journalistene

– Grunnet Hans Majestet Kong Harald Vs bortgang så er det mye ekstraordinær aktivitet i Forsvaret av høy prioritet nå. I forkant av et landsstyremøte går det en utvalgsrekke i Forsvaret, med lokale utvalg fra troppsnivå til driftsenhets nivå. Dette lar seg ikke kombinere med det høye aktivitetsnivået nå, sier Erik Gullikstad, landstillitsvalgt i Vernepliktsrådet, til Forsvarets forum.

Tillitsvalgtordningen i Forsvaret (TVO) ble sist holdt sist landsmøte i april i Terningmoen leir. 

– I utgangspunktet blir alle sakene ivaretatt gjennom landsstyremøtet i januar. En sak vi hadde planlagt å ta et prinsipielt standpunkt på nå, er det å eventuelt endre førstegangstjenestens varighet, som det har vært snakk om i Luftforsvaret blant annet. Dette må vi få tatt stilling til på en annen måte, sier Gullikstad.

Powered by Labrador CMS