Nyheter
Russland truer med å angripe britiske mål i Ukraina
Russland advarer om at dersom Ukraina benytter britiske våpen i angrep på mål i Russland, kan Russland svare med å angripe britiske militære installasjoner i Ukraina.
Denne artikkelen er over ett år gammel og kan inneholde utdatert informasjon.
Russland har kalt inn den britiske ambassadøren på teppet etter at David Cameron sa Ukraina hadde rett til å bruke britiske våpen til å angripe Russland.
Ifølge det russiske utenriksdepartementet er den britiske utenriksministerens kommentarer bevis på at Storbritannia nå i praksis er del av konflikten i Ukraina.
Videre advarte de om at britiske militæranlegg kan bli målrettet både i og utenfor Ukraina som svar på angrep på russisk territorium.
Mer om Ukraina:
-
Hevder Russland forsyner Iran med Shahed-droner
Russland forsyner Iran med Shahed-droner som brukes mot USA og Israel, hevder Ukrainas president Volodymyr Zelenskyj i et intervju med CNN.
-
Forsvarsviljens algoritmer
I Ukraina er vi helt avhengig av at folket har tillit til systemene som selekterer hvem som skal tjene og forsvare landet vårt.
-
President-sønnene investerer i droneselskap
Eric Trump og Donald Trump jr. investerer i selskapet Powerus, som har som mål å tilfredstille USAs behov for flere militære droner.
-
Ekspert: Russland har trukket vinnerloddet
Oljeprisene skyter til værs, Hormuzstredet er stengt, og USA svir av luftvernraketter i et voldsomt tempo. Én spiller har mye å tjene på krigen i Iran.
-
Utsending skal følge opp norske donasjoner til Ukraina
Regjeringen mener dette vil bidra til mer effektive og målrettede leveranser, særlig i energisektoren.
-
Rapport: Meiner trusselen mot Europa har vakse
I si årlege analyse av forsvarssektoren, skildrar IISS dronekappløpet og ein breiare trussel frå Russland.